
Јануар и фебруар су најгори месеци за пословање. Зато ће одложене обавезе које почињу да теку од 4. јануара 2021. године бити велико оптерећење за фирме којима су знатно пали приходи. Послодавци предвиђају де ће се тек почетком наредне године видети колико је домаћа привреда у тешкој ситуацији и најављују смањивање плата и отпуштања.
Одборници Скупштине општине Нова Варош усвојили су други ребаланс буџета. Разлог прерасподеле новца из локалне касе лежи у епидимиолошкој ситуацији, због које су бројни аранжмани у хотелу „Панорама” отказани, а да би се покрили текући трошкови, новац је преусмерен Туристичкој организацији Златар.
Kако би се испоштовале све епидемиолошке мере уведене због епидемије короне, и пета седница новог сазива Скупштине општине Нова Варош одржаће се у Дому културе. Заказана је за четвртак 26. новембра и за њу је председник Скупштине др Бранко Поповић предложио дневни ред у коме су 22 тачке.
Биће одложено плаћање аконтације пореза на добит правних лица и аконтације пореза и доприноса на приход од самосталне делатности за оне привредне субјекте који су се определили и испуњавају услове за коришћење фискалних погодности и директних давања, а које је недавно омогућила влада у циљу смањења економских последица епидемије коронавируса на привреду.
Према овим уредбама, сви привредни субјекти у приватном сектору могу да користе мере прописане овом уредбом под условом да почев од 15. марта 2020. године па до дана ступања на снагу ове уредбе, нису смањивали број запослених за више од 10 одсто.
Електропривреда Србије (ЕПС) би у октобру требало да постане акционарско друштво, а током 2021. би власт почела кампању промоције приватизације ЕПС, објавио је данас лист “Данас” позивајући се на изворе у добро обавештеним круговима. Извор листа наводи да ће акције ЕПС као и других државних предузећа бити подељене запосленима и грађанима Србије, а да ће део акција бити понуђен на продају купцу из иностранства.
На седници Скупштине општине Нова Варош која је заказана за среду 29. јануара по хитном поступку, одборници ће гласати о предлогу да се одустане од зајма за градњу централне градске топлане на биомасу. Седница са само овом тачком дневног реда заказана је на захтев председника општине Радосава Васиљевића, који сматра да је зајам у износу од 2.979.000 евра у овом тренутку прескуп за „Енергију Златар НВ“ и општину.
У јулу следеће године у срцу туристичке зоне на Златару освануће фудбалски стадион на 1.200 метара надморске висине. Изградња модерног комплекса за висинске припреме финансира Министарство трговине, телекомуникација и туризма са 20 милиона док ће 8 милиона издвојити локална самоуправа. Извођач радова је предузеће „Нови Пазар путеви”.
Нова Варош/Прибој/Пријепоље – За израду пројектне документације за изградњу регионалног центра “Бањица” општина Нова Варош добиће 23,4 милиона динара, наведено је у коначној ранг листи којом је након јавног конкурса Министарство заштите животне средине расподелило 99,9 милиона динара за суфинансирање оваквих пројеката.
Деценијски проблем житеља Пријепоља са депоновањем смећа напокон је решен, из тренсфер станице саграђене у Струговима камиони свакодневно селектовану отпад одвозе на депонију Дубоко у Ужице. Ове зиме грађани Пријепоља могу да уживају у воденим спортовима у затвореном базену који је прошле године саграђен у дворишту градске школе “Владимир Перић Валтер”. Стопа незапослености на историјском је минимуму када је у питању град на Лиму, томе је допринело отварање бројних предузећа а по највише рудника на Чадињу, одакле се свакодневно пут Горњег Милановца преко моста у Шарампову превезе више стотина тона руде. На том послу вредно ради око 100 младих рудара, чија просечна плата износи око 80 хиљада динара. Ово су само нека од обећања које су у медијима дали људи који воде општину Пријепоље. Kренимо редом, да се подсетимо бар дела онога, што смо требали да добијемо.
Турска фирма „Берксан“ одустала је од отварања производног погона у просторијама бивше фабрике „Инова“ на Kокином Броду и ако је пре само 15 дана склопила уговор о закупу 6200 квадрата пословног простора са општином Нова Варош. Kомпанији из Истанбула месечна кирија од 1000 евра била је „висока“ те су одлучили да одустану од већ склопљеног договора који је предвиђао покретање производње противпожарних апарата и делова ватрогасних инсталационих система и запошљавање 110 људи.