Нека нам неко каже шта да радимо са оволиким непродатим првокласним планинским кромпиром. Складишта и магацини су нам пуни, а купаца ни за лек. Не иде продаја ни по најнижој цени. Очекујемо да држава брзо нешто предузме, јер ће кромпир ускоро да проклија и пропадне. Ваљало би некако помоћи многим пољопривредницима који трпе због овога...
У Новој Вароши, на чијој територији се годишње произведе око 10.000 тона сира, у току је сертификација пуномасног златарског сира, једног од најзначајнијих аутохтоних белих сирева. У поступак добијања ознаке и имена порекла укључено је двадесетак власника регистрованих објеката за производњу и прераду млека.
У случају обављања неопходних послова из области пољопривреде током периода забране кретања (радним данима од 17 до 5 часова, викендом – од суботе у 13 часова до понедељка у 5 часова) сваки пољопривредни произвођач има могућност да дође до дозволе за кретање током овог периода.
У Србију се годишње увезе око 100.000 доза семена бикова, а ако се узме у обзир да једна доза квалитетног семена може да кошта од једног до 30 долара, онда је закључак да наша држава за годину дана увезе сперме бикова у просеку и до око чак милион и по евра. Стручњаци из области сточарства истичу да је "најгоре то што се увози углавном семе које не задовољава стандарде доброг генетског материјала у земљама извозницама", па тако код нас завршава семе нешто лошијег квалитета.
Овогодишњи 86. Сајам пољопривреде у Новом Саду, који је традиционално окупио све значајне актере агробизниса и представнике привредних грана ослоњених на пољопривреду, у среду 15. маја посетило је 100 домаћина из Нове Вароши, заједно са председником општине Радосавом Васиљевићем.
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде, Управа за аграрна плаћања, расписало је Јавни позив за подношење захтева за остваривање права на подстицаје за инвестиције у опрему у објектима за прераду млека и меса и производњу вина, пива и јаких алкохолних пића у 2018. години.